Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Двајца загинати во сообраќајка на патот Струмица – Радовиш

Актуелно

Двајца загинати во сообраќајка на патот Струмица – Радовиш

Две лица загинаа во сообраќајната несреќа што се случи изутринава во 6 часот и 10 минути на магистралниот пат Струмица-Радовиш меѓу селата Владевци и Радичево.

Во сообраќајката, според првичните сознанија, учествувале едно товарно и едно патничко возило.

АМСМ информира дека поради сообраќајната несреќа  сообраќајот на патот Стумица – Радовиш е во прекин во двата правца.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.