fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес сончево и потопло

Актуелно

Времето денес сончево и потопло

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде  сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец.

Температурата ќе достигне до 23 степени.

Во понеделник времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во вторник попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи и ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата до среда ќе биде во благо опаѓање, а потоа во наредните денови се очекува стабилизирање и повторно затоплување на времето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.