Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај охридскиот аеродром

Вести

Еден загинат во сообраќајна несреќа кај охридскиот аеродром

Жител на струшкото село Мороишта го загуби животот во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на магистралниот пат во близина на охридскиот аеродром.

СВР Охрид ја потврди информацијата, со појаснување дека станува збор за лице на 37-годишна возраст што настрадало при излетување на возило од патот.

Причините што ја предизвикале несреќата ќе ги утврди истрагата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.