fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Едно лице загина во сообраќајка кај Подмоље

Актуелно

Едно лице загина во сообраќајка кај Подмоље

Н.Ј (1977) од охридското село Оровник загина во сообраќајна несреќа што се случи изутрина околу шест часот на регионалниот пат Струга-Охрид во близина на пензинската пумпа Бесјани кај село Подмоље.

Според СВР Охрид, до несреќата дошло кога патничко возило „пежо“, управувано од Н.Ј од засега непознати причини преминало на спротивната страна од коловозот и удрило во возило „Хјундаи“, управувано од Љ.Ч (1961) од Охрид.

Н.Ј бил пренесен во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св.Еразмо“ во Охрид каде им подлегнал на повредите.

Во тек е увид и утврдување на причините за несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.