fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Италијанците собраа шест милиони евра помош преку СМС пораки за настраданите во земјотресот

REUTERS

Актуелно

Италијанците собраа шест милиони евра помош преку СМС пораки за настраданите во земјотресот

Италијанската служба за цивилна заштита собра над шест милиони евра од донации преку СМС пораки за настраданите од катастрофалниот земјотрес, кој пред три дена го погоди централниот дел на земјата.

Бројот за донации беше објавен на 24 август, на денот на земјотресот, во кој загинаа најмалку 290 луѓе, а стотици домови се разурнати во неколку области во централниот дел на Италија.

Службата за цивилна заштита соопшти дека нема да се прифаќаат донации во вид на прехранбени производи.

Освен државните органи, со собирање на средства за настраданите се занимаваат и невладините организации, како и медиумите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.