Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ејми Вајнхаус ќе добие споменик во Белград, каде што го одржа последниот концерт

Вести

Ејми Вајнхаус ќе добие споменик во Белград, каде што го одржа последниот концерт

Ејми Вајнхаус ќе добие споменик во Белград, каде што го одржа последниот концерт

Конкурс за изработка на идејно решение за споменик на познатата пејачка Ејми Вајнхаус ќе биде побаран од градот Белград и ќе биде поставен на местото каде што познатата пејачка го одржала последниот концерт пред нејзината смрт.

Таа почина неколку дена по последниот концертот, пред 10 години, во Долниот град на Белградската тврдина.

– „Се надевам дека следната година во ова време, Белград ќе има модерна скулптура каде што Ејми го одржа последниот концерт“, напиша заменик градоначалникот на Белград на својот фејсбук профил.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.