fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Експлозија на плинска боца во Драчево, осуммина повредени

Актуелно

Експлозија на плинска боца во Драчево, осуммина повредени

Осум лица се повредени при две експлозии во куќа во скопската населба Драчево, при монтирање на грејно тело со плинска боца.

Како што потврдија за МИА од МВР, според првичните информации, лицата кои се здобиле со повреди од експлозијата се пренесени за укажување лекарска помош во градската болница и во ургентниот центар.

На местото на експлозијата се наоѓаат екипи на брзата помош, противпожарната единица и увидна екипа од МВР.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.