fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Средношколците и студентите маршираат против лошите реформи во образованието

Маркетинг

Вести

ФОТО: Средношколците и студентите маршираат против лошите реформи во образованието

Насловната фотографија е преземена од НОВА ТВ

Неколку илјади средношколци и студенти денеска заедно маршираат низ скопските улици, минувајќи покрај Владата на Република Македонија и Министерството за образование и наука со цел да го покажат своето незадоволство за лошите реформи во образованието и игнорантскиот однос на министерот Абдулаќим Адеми.

Тие бараат да се врати стариот концепт на полагање на државната матура, но и средба со министерот Адеми.

Средношколците во рацете држат транспаренти со пораките: „Не си го реформирај министре образованието, затоа мама не ме праќа на школо“, „Професори, учениците ви одржаа час“, „Не ни го уништувајте образованието“, „Лоши реформи“, „Средношколец не е еднакво на бел глушец“, „Министре од нас ли се плашите?“, „Верувајте им на младите, тие се креатори на иднината.“

slika1(3)[1]

Фотографијата е преземена од НОВА ТВ.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.