fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фрлени 280 тони сол на улиците во Скопје

Актуелно

Фрлени 280 тони сол на улиците во Скопје

Екипите на зимската служба на Град Скопје во текот на изминатото деноноќие фрлиле 280 тони сол за расчистување на снегот од градските улици и булевари.

Како што соопштија од Град Скопје екипите на ЈП „Комунална хигиена“ денеска се на терен и го расчистуваат мразот од тротоарите, а екипите на ЈП „Водовод и канализација“ ги чистат шахтите и сливниците.

-Апелираме до граѓаните, куќните совети и сопствениците на деловните објекти да се придржуваат до законската обврска за чистење на снегот од приодите до нивните објекти, стои во соопштението на градот.

Од градот препорачуваат возачите да возат внимателно и да се придржуваат на условите на коловозите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.