fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Голема полициска акција кај Гошинце

Маркетинг

Вести

Голема полициска акција кај Гошинце

МВР спроведува голема полициска акција во близина на северната граница со Косово кај Гошинце, Брест и Малина Маала, потврди за МИА, помошник-министерот за внатрешни работи Иво Котевски.

Полицијата врши претрес на објектите во тој реон, главно на напуштени куќи, каде што е пронајдено оружје и муниција.

За повеќе детали за денешната акција, од МВР најавуваат во текот на утрешниот ден.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.