fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Државниот врв го осуди инцидентот кај Гошинце и повика да не се злоупотребува

Маркетинг

Актуелно

Државниот врв го осуди инцидентот кај Гошинце и повика да не се злоупотребува

Државниот врв на синоќешниот состанок кај претседателот Ѓорге Иванов го осуди инцидентот на северната граница на Република Македонија и констатира дека надлежните институции ги преземаат сите неопходни мерки и активности за негово расветлување, за пронаоѓање на сторителите и нивно санкционирање.

Воедно, државниот врв повикува на одговорно однесување на сите општествени фактори и настанот да не се злоупотребува во какви било цели.

Ова се вели во соопштението од кабинетот на претседателот Иванов кој го свика состанокот, на кој надлежните институции од областа на одбраната, безбедноста и разузнавањето информирале за инцидентот во липковскиот регион.

drz vrv 1

На состанокот присуствуваа претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски, премиерот Никола Груевски, министрите за внатрешни работи и за одбрана Гордана Јанкулоска и Зоран Јолевски, началникот на Генералштабот на АРМ Горанчо Котески, директорите на Управата за безбедност и контраразузнавање и на Агенцијата за разузнавање, како и раководителот на Службата за воена безбедност и разузнавање при МО на РМ.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.