fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Македонската полиција во Гошинце

Маркетинг

Актуелно

ВИДЕО: Македонската полиција во Гошинце

Припадници на македонската полиција извршија увид на караулата во Гошинце по упадот што во ноќта меѓу понеделникот и вторникот го изврши вооружена група од Косово.

Како што соопшти МВР, 40-тина лица ја нападнале карулата Гошинце во близина на границата на Македонија со Косово при што биле заробени четворица полициски службеници кои биле дежурни во караулата.

Министерството за внатрешни работи случајот го окрактеризира како терористички напад.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.