fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И денеска променливо облачно со услови за локална дестабилизација

Вести

И денеска променливо облачно со услови за локална дестабилизација

Во претпладневните часови на територијата на Македонија, особено на истокот, ќе има услови за повремен локален дожд и ретки грмежeeи додека во попладневните часови повремени врнежи од дожд проследени со грмежи ќе има на повеќе места низ државава.

Локално не се исклучува можноста за ретка појава на град и засилување на ветерот.

Максималните температури на воздухот ќе бележат тенденција на незначителен пар и истите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 32 степени што значи и натаму ќе биде сепак релативно многу топло.

Во текот на следните денови ќе има значителен пораст на температурите, но и понатаму ќе биде релативно нестабилно.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.