Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силно невреме со град и пороен дожд во Скопје – УХМР најавува невреме и во текот на ноќта

Временска прогноза

Силно невреме со град и пороен дожд во Скопје – УХМР најавува невреме и во текот на ноќта

Силно невреме со град и пороен дожд во Скопје – УХМР најавува невреме и во текот на ноќта

Силно невреме проследено со град, ветер и интензивни врнежи од дожд го зафатија попладнево Скопје. Како што јавуваат граѓаните на социјалните мрежи, градот не предизвикал некои посериозни штети.

УХМР најавува дека до крајот на денов во северните и источните делови од земјава ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во текот на ноќта ќе биде променливо облачно на места со врнежи од дожд и ретки грмежи.

Утре ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 22 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 7.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Временска прогноза

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.