Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МВР: На јужната и на северната граница состојбата редовна

Актуелно

МВР: На јужната и на северната граница состојбата редовна

Состојбата на северната и на јужната граница на државата е редовна, соопшти МВР. 

На Табановце нема задржувања на мигрантите во прифатните центри, а регистрацијата се одвива редовно.

На јужната граница кај Гевгелија, од грчка страна има околу 700 лица на кои не им се дозволува влез

Останатите бегалци се примаат согласно процедурите.

Од вчера македонските власти, по примерот на колегите од Словенија, Србија и Хрватска пропуштаат само бегалци од местата каде што има воен конфликт, Сирија, Авганистан и од Ирак.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.