Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најмногу снег наврнал во Маврово – 25 цм снежна покривка

Вести

Најмногу снег наврнал во Маврово – 25 цм снежна покривка

Најмногу снег наврна во Маврови Анови и Лазарополе. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во Маврoви Анови има снежна покривка од 25 сантиметри, а во Лaзарополе – 18 сантиметри.

Снег има и во Крушево, Попова Шапка (17 сантиметри), Тополчани,Претор, Битола, Берово…

Најмногу дожд наврна во Битола, Гевгелија, Претор и Демир Капија. Најстудено беше во Маврово: – 2 степени и Прилеп : – 1 степен.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.