fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Актуелно

Нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 24 до 29 степени целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи од 16 до 27 степени.

Од утре ќе настапи стабилизирање на времето по што следува период на стабилно и суво време со постепен благ пораст на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.