fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Невреме со силен дожд, град и ветер го зафати Скопје (ФОТО)

ФОТО: ФЕЈСБУК / ЗОРАН МИЛКОВСКИ

Актуелно

Невреме со силен дожд, град и ветер го зафати Скопје (ФОТО)

Невреме проследено со силен дожд, грмежи и ветер попладнево го зафати Скопје.

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за попладневните и вечерните часови најави нестабилно време на повеќе места, локално и во форма на невреме со интензивен дожд и појава на град. Се очекува процесите да бидат почести во источните и во западните планински делови.

Според УХМР,  од утре до вторник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен, а во понеделник повремено засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде во благо опаѓање.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.