fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Невремето направи проблеми во сообраќајот во Скопје (ВИДЕО)

ФОТО: ФЕЈСБУК

Актуелно

Невремето направи проблеми во сообраќајот во Скопје (ВИДЕО)

Невремето со силен дожд и ветер што попладне го зафати Скопје предизвика проблеми во сообраќајот. Покрај поплави од краткотрајниот интензивен дожд на улиците се паднати гранки од дрвја. Најкритични се  кружниот тек кај хотел „Континентал“, како и подземните премини кај Бутел и булевар „Србија“.

Надлежните јавни претпријатија работат на расчистување на сообраќајници и нормализирање на сообраќајот.

Покрај во Скопје невреме со посилен интензитет имаше и во  Струмица и во Штип.


Видеото е преземено од Инстаграм.

Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), до 17 часот попладне најмногу дожд наврна во Берово, 26 литри на метар квадратен, 10 во Пожар  шест во Скопје Зајчев Рид, …..

УХМР најави дека од утре до вторник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен, а во понеделник повремено засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде во благо опаѓање.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.