Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова серија земјотреси од 3.8 степени по Рихтер во Охридско

Вести

Нова серија земјотреси од 3.8 степени по Рихтер во Охридско

Серија земјотреси од кои најсилниот со магнитуда од 3.8 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во 22:19 минути во охридското епицентрално подрачје, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје.

Трите земјотреси кои се случиле на временска разлика од околу еден час биле со јачини од 3.1, 3.8, односно 3 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресите се почувствувани во Охрид и околината со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.