fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова железничка несреќа: Воз удри мигрант во Илинден

Маркетинг

Актуелно

Нова железничка несреќа: Воз удри мигрант во Илинден

Синоќа околу полноќ воз удрил мигрант кај Илинден, пренесуваат медиумите.

Од СВР Скопје информираат дека меѓународниот воз што сообраќал на релација Скопје-Солун-Белград удрил во 62-годишно лице од Авганистан кое се здобило со тешки телесни повреди и истото е префрлено во Ургентен центар.

Се пребарува местото на настанот и се проверува состојбата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.