Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно и свежо, наместа дожд и сонце

Вести

Облачно и свежо, наместа дожд и сонце

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо, на западот и југот со повремен локален дожд, а во североисточните делови ќе има сончеви периоди.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 12 до 18 степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди. Утринската ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Утре се уште на повеќе места ќе има зголемена облачност, но ќе биде суво.

Потоа ќе биде посончево и малку потопло преку денот, но со пониски утрински температури.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.