fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Актуелно

Облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска во Македонија ќе биде  променливо облачно, во западните делови со повремен  дожд, а во источните со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 21 до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува  4.

Во Скопје ќе биде  променливо облачно, со повремен  дожд. Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а кон крајот на денот од северозападен  правец.

Утринската температура околу 15, а дневната ќе достигне до 24 степени.

До понеделник ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Врнежите локално ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови. Температурата ќе биде во благ пораст. Целосно стабилизирање на времето се очекува од вторник.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.