Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Јавно извинување до Андреја Јосифовски за објавени текстови

Актуелно

Јавно извинување до Андреја Јосифовски за објавени текстови

По добиено барања на ден 09.9.2016 и 13.9.2016 од адвокатот Сашко Дукоски, полномошник на претседателот на Управниот одбор на А.Д. „Макпетрол“, Андреја Јосифовски, редакцијата на Популарно.мк и главниот и одговорен уредник Ѓорги Селков упатуваат јавно извинување за објавените текстови „Јосифовски и партнерот го искористиле Макпетрол во офшор-компанија за да ги оштетат акционерите“, публикуван на 22 јули 2016 година и „ЈОСИФОВСКИ РАЗГОЛЕН: Акционерите прашуваат – каде се парите?“ публикуван на 9 август 2016 година.

Редакцијата на Популарно.мк и главниот и одговорен уредник Ѓорги Селков испраќаат јавно извинување до господинот Јосифовски поради нарушениот углед како последица на објавен текст. Дополнително, спорните текстови се отстранети од интернет порталот.

Во продолжение го објавуваме Барањето за извинување доставено од адвокатот Сашко Дукоски:

 

img101img102img103img104img105img106img107
<
>

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.