fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со слаби врнежи од дожд

Маркетинг

Вести

Облачно со слаби врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени слаби врнежи од дожд, а на повисоките места и планините, претежно во јужниот дел од земјава, дожд и снег. Ќе дува умерен северен ветер.

Како  резултат на поминувањето на ладниот фронтален систем преку нашето подрачје, денеска  дневната температура на воздухот ќе опадне за 8 до 10 степени во споредба со вчерашната.

Минималната температура ќе се движи од нула до пет степени, а дневната од 8 до 14 степени.

Потоа се очекува постепено стабилизирање и затоплување.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.