fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со сончеви периоди и температура до 19 степени

Актуелно

Облачно со сончеви периоди и температура до 19 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно  со сончеви периоди и потопло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. 

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната  од 14 до 19 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Во наредните денови ќе преовладува стабилно и суво време со пораст на температурата. Најтопло ќе биде во петок кога на повеќето места дневната температура ќе достигне и над 20 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.