fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СЈО поведе истражна постапка „Тортура“ за апсењето на Бошкоски – првоосомничен поранешниот директор на УБК

Актуелно

СЈО поведе истражна постапка „Тортура“ за апсењето на Бошкоски – првоосомничен поранешниот директор на УБК

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите поведе истражна постапка под име „Тортура“ за случајот со апсењето на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски.

Обвинителката Фатиме Фетаи денеска на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство информира дека се осомничени седум лица, а првоосомничен е поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање С.М.

Станува збор за дело казниво по член 143 од Кривичниот законик, а се однесува на начинот на изведување на апсењето, а не на судската постапка.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.