fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со сончеви периоди – попладне дожд, а на планините снег

Актуелно

Облачно со сончеви периоди – попладне дожд, а на планините снег

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне почнувајќи од запад ќе има врнежи од дожд, кои во вечерните часови ќе се прошират кон исток. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. На планините во западните делови кон крајот на денот врнежите ќе преминуваат во снег.

Температурата ќе се движи од шест до 18 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Температурата ќе достигне до 16 степени.

Слаб локален дожд ќе има и во петок.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.