fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од  11 до 17 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Во недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен јужен ветер.

Утринските температури ќе се движат од нула до шест, а дневните од 14 до 20 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.