Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Обработени половина од избирачките места: „За“ гласале 90,81 отсто, „против“ 6,18 отсто

Вести

Обработени половина од избирачките места: „За“ гласале 90,81 отсто, „против“ 6,18 отсто

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 50 проценти од избирачките места, „за“ на референдумското прашање се изјасниле 90,81 отсто, а „против“ се 6,18 проценти. 

Граѓаните на Македонија на денешниот референдум се изјаснуваа за прашањето „Дали сте за члество во ЕУ и НАТО со прифање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција“.

Одѕивот на референдумот до 18.30 изнесуваше 34,09 проценти.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.