fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Општина Аеродром апелира до граѓаните да донираат хуманитарна помош

Актуелно

Општина Аеродром апелира до граѓаните да донираат хуманитарна помош

Општина Аеродром ги отвори основните училишта на нејзина територија за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавените подрачја.

Од Општината информираат дека денеска училиштата ќе бидат отворени од 16:00 до 22:00 часот, а од утре во основните училишта ќе може да се донира секој ден од 08:00 до 22:00 часот.

Апелираат до граѓаните да донираат хуманитарна помош, од која во моментов најпотребна е флаширана вода и храна.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.