fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Орден за заслуги за Македонија“ доби Македонскиот народен театар

Актуелно

„Орден за заслуги за Македонија“ доби Македонскиот народен театар

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на 25 декември 2015 година, петок, го додели признанието „Орден за заслуги за Македонија“ на Македонскиот народен театар.

„Орденот за заслуги за Македонија“ му се доделува на Македонскиот народен театар по повод 70 години од неговото основање, а особено за успешното презентирање, промовирање и негување на македонското и светското театарско творештво, со што даде исклучителен придонес за збогатувањето на македонската култура и за афирмацијата на Република Македонија во светот.

###

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.