Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПАТУВА НИЗ ЧАСОВНИТЕ ЗОНИ: Самоа, Нов Зеланд, Австралија влегоа во 2018 (ВИДЕО)

Вести

ПАТУВА НИЗ ЧАСОВНИТЕ ЗОНИ: Самоа, Нов Зеланд, Австралија влегоа во 2018 (ВИДЕО)

Жителите на јужнопацифичките острови Самоа, Тонга и Кирибати во 11 часот по средноевропско време ја дочекаа 2018 година, а набрзо по нив на пладне по средноевропско време и Нов Зеланд со огномет над престолнината Окленд од кулата Скај висока 200 метри.

Во 14 часот по средноевропско време Нова Година означи и Сиднеј, Австралија. Спектакуларните огномети го осветлуваа небото на Операта, кое бројни медиуми го пренесуваа во живо. 2018-та пристигна и во делови од Русија.

Први јануари последни ќе го дочекаат во Американска Самоа и на островот Нијуе во јужниот дел на Пацификот, бидејќи кај нив 2018 година, по средноевропско време, ќе пристигне дури утре.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.