Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗАБАВАТА ПОЧНА: Скопјани и денски ја слават новата година

Вести

ЗАБАВАТА ПОЧНА: Скопјани и денски ја слават новата година

Скопјани и денски започнаа да ја испраќаат старата 2017 во преполни кафулиња и локали.

Последниве години денските забави за новата година станаа се почеста практика, а граѓаните, особено младите, почесто одат на попладневите прoслави отколку на вечерните, кои ги минуваат во својот дом со најблиските.

Угостителите велат дека се почесто се полнат кафулињата преку ден, додека за вечерниот чин на дочекување на новата година нема толку заинтересиранот како порано.

Сепак граѓаните ја испраќаат старата година и ја дочекуваат новата, со свирки,дружби и желба за поуспешна 2018 година.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.