fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПЕКОЛНО ВО СКОПЈЕ: Сончево и многу топло, до 40 степени

Маркетинг

Вести

ПЕКОЛНО ВО СКОПЈЕ: Сончево и многу топло, до 40 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со температура од 17 до 40 степени. Во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. 

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежо од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне 21 степен, а дневната 38 степени.

До петок, под влијание на многу топла воздушна маса, времето ќе биде претежно стабилно и многу топло. УВ индексот и натаму ќе биде 9. Промена на временската состојба се очекува од сабота, кога ќе има зголемување на облачноста и локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува и засилен ветер, најпрво од југозападен, а во недела од северен правец.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.