Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПО 24-ЧАСОВНА ПОТРАГА: Пронајдени двајцата скопјани кои заталкале на планитата Биста

Актуелно

ПО 24-ЧАСОВНА ПОТРАГА: Пронајдени двајцата скопјани кои заталкале на планитата Биста

Двесет и четиричасовната голгота на двајцата скопјани кои заталкаа на планината Бистра утрово заврши со среќен епилог. Заскитаните, утрово ги пронашла полициска патрола која трагала по нив.

Двете лица еден на 35 годишна возраст и другиот на 29 години кои вчера попладне се изгубија на падините на Бистра веќе се на безбедно и закрепнуваат. Истоштени без опрема и оскудно облечени, ноќта ја поминале под отворено небо. Според СВР Тетово, утринава околу 8 часот, патрола на полициското одделение Ростуше ги забележала во близина на месноста Сенечки ливади под врвот Меденица по што биле преземени со возило.

Драмата на двајцата скопјани започна вчера попладне кога по телефон побарале помош. Тие најверојатно загубиле ориентација и заталкале по падините на планината Бистра и не можеле да го најдат патот за враќање. По безупешните обиди да се лоцираат синоќа, потрагата продолжила утрово, по што двајцата авантуристи се пронајдени.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.