fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почувствуван земјотрес во Битола, Ресен и Охрид

Маркетинг

Вести

Почувствуван земјотрес во Битола, Ресен и Охрид

Земјотресот со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во Битола и околината.

Потресот бил почувствуван и во Ресен и Охрид со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека земјотресот е регистриран во 11 часот и 55 минути на 140 километри јужно од Скопје, во соседна Грција.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.