Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Поднесено обвинение против возачот кој усмрти малолетник кај Католичка црква

Актуелно

Поднесено обвинение против возачот кој усмрти малолетник кај Католичка црква

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

Поднесено е обвинение против возачот кој на 15 ноември минатата година усмрти пешак кај Католичка црква, соопшти Основното јавно обвинителство (ОЈО) – Скопје.

Според ОЈО, обвинетиот возел со преголема брзина, 100 километри на час, поради што удрил во пешакот кој минувал на обележан пешачки премин и го усмртил.

– Обвинетиот управувал со патничко моторно возило по левата сообраќајна лента од ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје. Кога дошол на крстосницата со ул.„9 ти мај“, постапил спротивно на Законот за безбедност на сообраќајот, возилото не го запрел пред обележаниот пешачки премин и не ги пропуштил пешаците кои почнале да чекорат на обележаниот пешачки премин, стои во соопштението од ОЈО.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.