fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОМЕСТЕТЕ ГИ СТРЕЛКИТЕ НАНАЗАД: Од денеска започнува зимското сметање на времето

Актуелно

ПОМЕСТЕТЕ ГИ СТРЕЛКИТЕ НАНАЗАД: Од денеска започнува зимското сметање на времето

Ноќеска, во 3 часот по полноќ, со поместување на стрелките еден час назад, почнува зимското сметање на времето.

Како што соопшти Бирото за метрологија при Министерството за економија, времето во три часот ќе се смета за два.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.