fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Силен земјотрес од 6,6 степени повторно ја погоди централна и јужна Италија

Актуелно

Силен земјотрес од 6,6 степени повторно ја погоди централна и јужна Италија

Силен земјотрес со интензитет од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска централна и јужна Италија, само една недела по потреси кои оставија без покрив илјадници луѓе.

Епицентарот бил на 132 км североисточно од Рим и на 67 км источно од Перуџа, близу епицентарот на потресите од минатата недела.

По силниот земјотрес утринава земјава се тресела повеќе од 20 пати со земјотреси посилни од 4 степени по Рихтер. Засега нема информации за жртви.

540796-regional1

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.