fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Посвежо и со засилен северен ветер

Актуелно

Посвежо и со засилен северен ветер

Времето  денеска ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со засилен, а на моменти и силен северен ветер со брзина и над 80 километри на час, особено долж Повардарието. 

Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и посвежо со мала локална облачност и со засилен, а на моменти и силен северен ветер. Температура до 19 степени.

Утре поради спуштање на постудена воздушна маса од север ќе дува засилен, а на моменти и силен северен ветер со брзина и над 80 км/час, особено вдолж Повардарието. Тоа ќе услови значително опаѓање на дневната температура за околу 10 степени. Потоа до сабота ќе биде стабилно и суво со благ пораст на дневната температура, која ќе биде во рамки на просекот за овој период од годината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.