fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Повторно земјотрес во Македонија

Актуелно

Повторно земјотрес во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени бил регистриран во околината на Пехчево синоќа, четири минути по полноќ.

Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Последниот месец во Македонија имаше серија земјотреси, од кои најсилниот беше регистриран во Скопје со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

533037-local

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.