fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со мала облачност, температура до 25 степени

Актуелно

ПРАЗНИЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево со мала облачност, температура до 25 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 18 до 25 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до 23 степени.

Врнежи од дожд ќе има утре попладне кои локално ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во понеделник попладне и во текот на ноќта кон вторник, кога на места ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер и се очекува да наврнат над 50 литри на метар квадратен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.