fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Прегазен пешак во Аеродром кај мост „Близнак“ – возачот избегал

Актуелно

Прегазен пешак во Аеродром кај мост „Близнак“ – возачот избегал

Пешак бил прегазен рано утрово во скопската населба Ново Лисиче.

Сообраќајката се случи во близина на мостот „Близнак“ кога возач со автомобил бело БМВ удрил во пешакот и го прегазал.

Според информации од очевидци, возачот по несреќата избегал од лице место.

Пешакот со повреди е пренесен во болница.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.