fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Температура до 36 степени – во недела ќе дува северен ветер

Актуелно

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Температура до 36 степени – во недела ќе дува северен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Температурата ќе достигне до 34 степени.

До крајот на работната недела времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура. Во сабота попладне и во недела во текот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во недела ќе дува и повремено засилен северен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.