fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пристигна пролетта: Сончево време со температура до 15 степени Целзиусови

Маркетинг

Вести

Пристигна пролетта: Сончево време со температура до 15 степени Целзиусови

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

Според Управата за хидрометеоролошки работи од утре во попладневните часови следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат со променлив, а во понеделник во западните и јужните делови со обилен интензитет.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.