fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес утринава почувствуван во скопско

Маркетинг

Актуелно

Земјотрес утринава почувствуван во скопско

Земјотрес со јачина од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 е почувствуван утринава околу седум часот во скопско.

Земјотресот чиј епицентар бил во скопското епицентално подрачје бил со магнитуда од 3.1 според Рихтеровата скала.

Според досегашните макросеизмички податоци, земјотресот бил почувствуван во селата Рашче, Горни и Долно Свиларе, Кондово, Сарај и околината.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.