Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Сончево и многу топло, вечер можен дожд и грмежи

Актуелно

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Сончево и многу топло, вечер можен дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот и во вечерните часови во северните делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе се движи од 14 до 22, а максималната од 33 до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Во вечерните часови ќе има услови за локален дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 20, до 37 степени.

Во вторник од пладне се очекува поизразена нестабилност кога на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во среда ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура за четири до пет степени во споредба со утрешната.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.