fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Времето ќе биде сончево и многу топло – од вторник заладување

Актуелно

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Времето ќе биде сончево и многу топло – од вторник заладување

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, во планинските региони со мала облачност. Во северните делови ќе дува слаб североисточен ветер, а во останатите делови ветерот ќе е променлив.

Минималната температура ќе се движи од 13 до 22 степени, а максималната меѓу 31 и 38 степени. УВ-индексот ќе биде многу висок и ќе достигне до 9.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб североисточен ветер. Минималната температура ќе биде 19, а максималната 35 степени Целзиусови.

Во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во понеделник попладне ќе има зголемена облачност и повремено умерен ветер. Во вторник и во среда претежно во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи и повеќе ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.