fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полицаец загина при интервенција за семејно насилство во Средорек

Актуелно

Полицаец загина при интервенција за семејно насилство во Средорек

При интервенција по пријава за семејно насилство синоќа во кумановската населба Средорек животот го загуби еден припадник на полициските сили.

Според првичните информации, синоќа пред 23 часот, полицаецот бил прободен со нож, по што по здобиените повреди починал.

Од Основното јавно обвинителство – Куманово информираа дека напаѓачот е приведен, а дежурен јавен обвинител извршил увид на мењстото на настанот.

Како што стои во соопштението од Основното јавно обвинителство, при интервенцијата, пријавениот за семејно насилство ги нападнал четворицата полицајци кои дошле во неговиот дом, при што на едниот му нанел убод со нож во пределот на грбот.

Поради сериозноста на повредата, се наведува во соопштението, полицаецот починал пред да пристигне екипата за медицинска помош.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.